close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • تحلیل و نمودار سازی فرم های پلاگین گرویتی وردپرس
 • اولین تولید کننده پلاگین های مارکتینگ و سئو کاملا ایرانی
 • اولین پلاگین دیجیتال مارکتینگ وردپرسی
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  کسب وکار

  بازدید : 84
  دوشنبه 12 تير 1402 زمان : 12:06

  مالیات بر ارث را باید یکی از انواع مالیاتی دانست که بر حسب میزان سهم الارث و میزان خویشاوندی از وراث متوفی اخذ می شود. این نوع مالیات به دلیل وجود اصطلاحات قانونی و حقوقی فراوان کمی پیچیده تر از سایر انواع مالیات است. برای پیدا کردن بهترین وکیل مالیات بر ارث در تهران به وب سایت معید مراجعه کنید.

  انجام کلیه مراحل انحصار وراثت توسط وکیل متخصص
  اخذ گواهی انحصار وراثت بدون نیاز به حضور وراث در هر مرحله
  بدون نیاز به تایید همه وراث
  تعیین حقوق ارث
  برای هماهنگی (حضوری یا آنلاین) با وکلای معید به سایت معید سر بزنید.
  به همین دلیل، بهتر است افراد برای تسهیل این روند از کمک وکیل مالیاتی استفاده کنند. در این مقاله در مورد وکیل مالیات بر املاک مشاوره بیشتری خواهیم داد. تا انتها با ما همراه باشید.


  وکیل ارث کیست؟
  وکیل متخصص در حقوق ارث یا وکیل متخصص در زمینه ارث فردی است که با توجه به دانش و تجربه خود می تواند راه مناسبی را برای دریافت حقوق موکل خود انتخاب کند. با دانستن قوانین مختلف، می تواند به افراد کمک زیادی کند تا روند تقسیم ارث و پرداخت مالیات خود را طی کنند. یکی از مواردی که مردم باید به آن توجه کنند انحصار ارث است.

  بدین ترتیب سهم هر یک و میزان مالیات پرداختی وی با توجه به سهم و طبقات ارث تعیین خواهد شد.

  طبقه اول
  در طبقه اول ارث، افراد طبقه اول متوفی مانند همسر، پدر و مادر، فرزندان و در صورت فوت، نوه ها قرار دارند.

  طبقه دوم
  در طبقه دوم ارث، پدربزرگ و مادربزرگ، برادران و خواهران و در صورت فوت فرزندان آنها قرار دارند.

  طبقه سوم
  در طبقه سوم عموها، عمه ها، عموها و عمه های متوفی و فرزندانشان در صورت فوت قرار دارند.


  نحوه اخذ مالیات بر ارث
  لازم به ذکر است مالیات بر ارث به کل دارایی متوفی اعم از منقول و غیرمنقول وی پرداخت خواهد شد. به همین دلیل هنگام تقسیم ترکه به جا مانده از متوفی، اولاً ورثه باید مالیات خود را بپردازند. دولت از بازده برای جمع آوری مالیات بر ارث استفاده می کند.

  چنانچه وراث در موعد مقرر این اظهارنامه ها را به ادارات مالیاتی ارائه کنند، هزینه دفن و دیون وی از مالیات بر ارث کسر و پس از آن مابقی اموال مشمول مالیات می شود. در صورت عدم تسلیم به موقع این اظهارنامه به ادارات مالیات، مالیات شامل کلیه اموال متوفی می شود.

  مدارک مورد نیاز برای اظهار مالیات بر ارث
  یکی از نکاتی که وکیل متخصص حقوق ارث به آن توجه ویژه ای دارد، تسلیم اظهارنامه در زمان توافق شده است. برای این کار لازم است مدارکی تهیه شود. مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده مالیات بر ارث به شرح زیر می باشد.


  فرم تکمیل شده اظهارنامه مالیات بر ارث
  اصل و کپی سند مالکیت (در صورت مستاجر بودن متوفی اجاره آخرین محل سکونت وی با احتساب کسورات از حساب نوسازی)
  اصل و کپی گواهی فوت
  اصل تحدید جانشینی
  اصل و کپی کارت ملی متوفی و وراث
  اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه متوفی و ورثه
  در صورت داشتن وکیل ارث، اصل و 2 سری کپی وکالتنامه، کارت ملی و پروانه وکالت.
  ضمناً توجه داشته باشید که علاوه بر این مدارک باید مدارک دیگری نیز در خصوص اموال شخص متوفی تنظیم و بایگانی شود. این اسناد شامل موارد زیر است.

  اصل و کپی سند مالکیت خانه، آپارتمان، شغل و زمین (توجه داشته باشید که برای خانه و آپارتمان اصل قبض آب، برق و گاز، نوسازی یا پایان حساب، و صورتجلسه مجزا در صورت وجود باید ارائه شود همچنین در مورد فروشگاه باید اجاره نامه یا جواز کسب ارائه شود.)
  اصل و کپی آخرین قبض تلفن و سند موبایل
  اصل و کپی سند مالکیت یا پیش خرید خودرو یا موتور سیکلت
  حساب ها و سپرده های بانکی، از جمله کپی صورتحساب های بانکی، دسته چک یا گواهی سپرده
  اصل و کپی کارت سهام یا آخرین اطلاعیه در مجله رسمی شرکت
  اصل و کپی حج عمره یا تمتع
  نکته ای که در تشکیل پرونده باید به آن توجه شود این است که اگر مال به صورت وراثتی در اختیار متوفی قرار گرفته باشد، رونوشت انحصار وراثت و گواهی پرداخت مبلغ مالیات بر ارث نیز باید ضمیمه پرونده شود. اگر برای مهاجرت به دنبال یک وکیل پایه یک دادگستری هستید روی لینک زیر کلیک کنید.
  https://moeidlawgroup.com/article-detail/67/%D9%88%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86


  ترکی تحریری
  نکته دیگری که وراث و وکلای ارث باید به آن توجه کنند، تنظیم ترکه است. در ماده 206 قانون امور عرفی تصریح شده است که «هدف از تنظیم ترکه، تعیین میزان ترکه و دیون متوفی است». طبق قانون 213 موارد زیر باید در تحریر ترکه قید شود.

  شرح اموال منقول و تعیین ارزش آن
  تعیین مشخصات، وزن، عیار و ارزش طلا و نقره
  مقدار و نوع نقدینگی
  ماهیت و ارزش اوراق بهادار
  اسنادی که مشخصات آنها را ذکر می کند
  نامه مسابقه املاک

  نرخ محاسبه مالیات بر ارث

  با توجه به اینکه قانون مالیات بر ارث در سال 1393 اصلاح شد، برخی نکات با گذشته بسیار متفاوت است. این امر استفاده از وکیل مالیات بر املاک را برای افراد سودمندتر کرده است. طبق قانون جدید، دارایی های متوفی شامل دسته های مختلفی می شود که ممکن است نرخ مالیات آنها با یکدیگر متفاوت باشد. دسته بندی های اصلی مالیات بر ارث به شرح زیر است.

  فروشگاه
  بر اساس قانون مذکور در بند قبل، میزان مالیات بر ارث تجارتی متوفیان از تاریخ 10 فروردین 1394 به میزان 3 درصد قیمت تجارت تعیین شده است که با نظر کارشناسان رسمی تعیین می شود. . ضمناً طبق همین قانون، اجناس داخل فروشگاه نیز ارزش گذاری می شوند و 3 درصد از این ارزش باید توسط وراث به عنوان مالیات بر ارث پرداخت شود.

  ماشین
  میزان مالیات بر ارث خودرو و موتورسیکلت 2 درصد قیمت تعیین شده توسط کارشناسان سازمان امور مالیاتی می باشد. البته این مورد برای طبقات مختلف متفاوت است. برای طبقه اول 2 درصد است و وراث طبقه دوم باید دو برابر طبقه اول و طبقه سوم 4 برابر مالیات طبقه اول بپردازند.

  نرخ محاسبه مالیات بر ارث
  صفحه اصلی
  خانه یکی دیگر از مقوله های قانون جدید مالیات بر ارث است. برای تعیین مالیات منازل و املاک مسکونی ابتدا کمیسیون املاک سازمان امور مالیاتی کشور ارزش خانه را تعیین می کند. پس از آن، هر طبقه از وراث میزان مالیات را خواهند دانست. وراث درجه یک باید 7.5 درصد ارزش خانه را به عنوان مالیات پرداخت کنند. این مبلغ برای طبقه دوم 2 برابر و برای طبقه سوم 4 برابر خواهد بود.

  وکیل مالیات بر املاک

  تقسیم اموال متوفی مستلزم پرداخت مالیات است. از آنجایی که مالیات بر ارث دارای مسائل قانونی و حقوقی متفاوتی است و مردم باید به نکات زیادی توجه کنند، ممکن است برای شما سخت باشد.برای انجام آن کافی است این افراد می توانند از کمک یک وکیل متخصص مالیات املاک که قانون و قسمت های مختلف آن را می شناسد استفاده کنند.اگر به دنبال یک وکیل تامین اجتماعی هستید اینجا کلیک کنید.

  همچنین این افراد می توانند از خدمات گروه معید برای انجام بسیاری از وظایف قانونی خود استفاده کنند. مشاوره تلفنی رایگان و مشاوره رایگان واتس اپ دو مورد از جذاب ترین خدمات ارائه شده توسط این مجموعه است که می تواند افراد را با مشکلات حقوقی کمتری مواجه کرده و حل و فصل بسیاری از پرونده ها را تسهیل کند.

  خشک کردن و پختن گل رس در سفالگری
  نظرات این مطلب

  تعداد صفحات : -1

  درباره ما
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 91
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 5
 • بازدید کننده امروز : 6
 • باردید دیروز : 15
 • بازدید کننده دیروز : 16
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 22
 • بازدید ماه : 115
 • بازدید سال : 1443
 • بازدید کلی : 8672
 • کدهای اختصاصی